Akademia Programowania i Robotyki

Akademia Programowania i Robotyki

Od listopada 2017 r. w każdą sobotę w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach odbywają się zajęcia pn. „Akademia Programowania i Robotyki” finansowane ze środków Miasta Suwałki w ramach programu „Zdolny suwalczanin”. W ich ramach uczniowie suwalskich szkół podstawowych i gimnazjów poznają tajniki programowania i robotyki oraz uczą się tworzenia gier i aplikacji w środowisku graficznym Scratch.

Najmłodsi uczestnicy zajęć zaczynają swoją przygodę z programowaniem i robotyką. Budują i programują roboty korzystając z zestawów klocków Lego WeDO. Stawiają pierwsze kroki w świecie programowania wizualnego, przeżywają przygody z kodowaniem na platformie code.org. Starsi uczniowie z klas 5 i 6 podczas kursu tworzenia gier i robotyki wykorzystują zestawy klocków lego Mindstorm oraz programują gry w środowisku graficznym Scratch. Na każdych zajęciach powstaje jeden projekt.

Najstarsza i najliczniejsza grupa zajmuje się programowaniem w języku JavaScript. Młodzież poznaje podstawowe pojęcia takie jak typy danych, zmienne i funkcję. Gimnazjaliści tworzą swoje pierwsze projekty i interaktywne animacje.

Top