9 sierpnia 2016 r.

W ubiegły weekend obchodziliśmy święto naszego Miasta – Dni Suwałk „Jarmark Kamedulski”. Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym mieszkańcom, gościom, turystom za czynny udział w tym wydarzeniu. Myślę, że w bogatej ofercie atrakcji każdy znalazł coś dla siebie, a sobotnie koncerty Margaret oraz Golec uOrkiestra i frekwencja, którą widzieliśmy pod sceną na ul. Kościuszki była dowodem na to, że zaprosiliśmy właściwe gwiazdy, które uświetniły swoimi występami nasze święto.

Od kilku lat Dni Suwałk to również okazja do tego by nagrodzić Suwalczan, instytucje czy stowarzyszenia za wybitne osiągnięcia nagrodą „Włócznia Jaćwingów”. Podczas piątkowej gali w Suwalskim Ośrodku Kultury te prestiżowe wyróżnienia otrzymali: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa BAJKA, Elżbieta Cipielewska, lekarz medycyny – specjalista diabetolog, Elżbieta Niedziejko, prezes Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej, Adam Galas, właściciel firmy SALAG, miejscowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Miejski Klub Sportowy ŚLEPSK SUWAŁKI oraz Stowarzyszenie Lokalnej Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS”.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym i dziękuję, że swoją pracą i zaangażowaniem wspieracie Suwałki i mieszkańców naszego miasta! To bardzo cenne! Dziękuję również kapitule, która nominowała te osoby do nagrodzenia „Włócznią Jaćwingów”.

Drodzy Suwalczanie, za nami Suwałki Blues Festival i Dni Suwałk, ale to nie koniec atrakcji. Już w ten weekend odbędzie się Suwalski Maraton Folkowo-Szantowy nad zalewem Arkadia. W niedzielę swoje święto obchodzić będzie Wojsko Polskie, a z tej okazji na Placu Marii Konopnickiej odbędą się pokazy i prezentacje. Szczegóły dotyczące tych wydarzeń jak zawsze można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Serdecznie Państwa zapraszam do udziału w tych imprezach.

Top