Kto pamięta dawną restauracje Wigry, sklep „Stodołę”, czasy, kiedy bazar na placu Marii Konopnickiej zamieniono na zadrzewiony park?

A fotografie studyjne? Zdjęcia okolicznościowe, wykonywanie nieprzerwanie od 1947 roku w zakładzie fotograficznym Foto Roszkowski?

Podajemy do wiadomości, że w zakładzie tym odnalezione zostało „pudło” negatywów szklanych. Ta archiwalna technika i materiały były wykorzystywane do lat 60. ubiegłego wieku.

Począwszy od czerwca do października 2017 roku będziemy cyklicznie (raz w miesiącu) publikować wybrane zestawy odzyskanych zdjęć – w formie „Gazety” umieszczonej w witrynie zakładu przy ul. Chłodnej 12.

Zapraszamy do kontaktu, identyfikacji osób, zdarzeń utrwalonych na fotografiach. To Wasze historie, zebrane, nagrane i spisane, będą tworzyły przyszłą szerszą historię Suwałk, przyniosą wiele interesujących szczegółów. Fundacja Art.-SOS, która podjęła wyzwanie ocalenia archiwaliów, planuje utworzyć wystawę zapełnioną opowieściami mieszkańców naszego miasta.

Zapraszamy na spotkanie inaugurujące pokazy archiwalnych zdjęć – 22 czerwca (czwartek) 2017 roku o godz. 19.00 w Saloniku Muzycznym przy ul. Chłodnej 12. Będzie to pierwszy publiczny pokaz odnalezionych archiwaliów z lat 50. i 60. XX wieku. Jak zwykle w saloniku, nie zabraknie muzyki w wykonaniu młodych utalentowanych artystów – podopiecznych Fundacji.

Nasz projekt zakończy się wystawą  połączoną z akcją charytatywną – 7 października 2017 roku w hotelu Velvet w Suwałkach.

 

Czekamy na wspomnienia związane z Waszym dzieciństwem, młodością, czekamy na Wasze historie z podwórka, z ulicy swojego miasta. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

Fundacja ART-SOS, Suwałki, ul. Chłodna 12, tel. 602 10 60 61, biuro@art-sos.pl

 

Projekt „Portret suwalczan po pół wieku” jest dofinansowany z budżetu Miasta Suwałki. i  Narodowego Centrum Kultury.