8 maja 2018 r.

Dziś porozmawiamy o sytuacji i przyszłości klubu piłkarskiego Wigry Suwałki. Nie jest tajemnicą, że w sprawie udzielenia pomocy finansowej klubowi Wigry debatowali radni Rady Miejskiej, a do mnie osobiście wpłynęło pismo od zarządu klubu z prośbą o wsparcie finansowe w kwocie miliona złotych. Miasto, mając świadomość historii tej drużyny, jej działalności, dobrej pracy, szczególnie z młodzieżą – młodymi piłkarzami z Akademii Wigry Suwałki, chce wspierać funkcjonowanie Wigier. Dlatego też, na mój wniosek, radni Rady Miejskiej zmienili zasady przyznawania nagród i stypendiów sportowych. Nagrody dla klubu sportowego Wigry Suwałki już zostały przekazane i wkrótce będą podpisywane umowy stypendialne. Wszystko po to, aby umożliwić Wigrom grę w I lidze.
W tym miejscu chcę też zaapelować, bo klub Wigry to nasze dobro wspólne, do wszystkich miłośników piłki nożnej w mieście i potencjalnych sponsorów o wsparcie tej drużyny, a także zainteresowanie się możliwością nabycia akcji spółki Wigry S.A., która powstała kilka miesięcy temu. Będę też namawiał czołowych suwalskich przedsiębiorców do objęcia akcji spółki Wigry S.A., jak też radnych Rady Miejskiej, ażeby mniejszościowym akcjonariuszem zostało miasto Suwałki.
To nie wszystko. W najbliższym czasie będę chciał również podpisać porozumienie
z zarządem klubu Wigry Suwałki, w którym to określę jaka pomoc finansowa ze strony miasta będzie możliwa w przypadku gry tej drużyny w I lidze, na co może liczyć klub w przypadku awansu do ekstraklasy, a na co, kiedy spadnie do II ligi. Podobne porozumienia planujemy zawrzeć z MKS Ślepsk Suwałki i SKB Litpol-Malow Suwałki. To nasze czołowe, suwalskie drużyny, mające duże sukcesy sportowe i perspektywy rozwoju, reprezentujące tak zwane sporty wiodące w mieście, określone w uchwale Rady Miejskiej.
Zabiegamy również o pozyskanie sponsora strategicznego dla Wigier. Minimalny budżet I-ligowego zespołu to 4 mln zł. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniego wsparcia finansowego utrzymanie się w I lidze będzie bardzo trudne. Dlatego też liczę na pełne zaangażowanie się w tym względzie obecnego zarządu klubu Wigry S.A. i wszystkich sympatyków suwalskiego futbolu.

Top