77 mandaty za zbyt szybką jazdę

77 mandaty za zbyt szybką jazdę

Ograniczenie zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością – to główne założenia prowadzonych przez suwalskich policjantów działania „Bezpieczna ósemka”.

W pierwszym tygodniu prowadzonych działań 26 suwalskich policjantów wspomaganych przez radiowozy wyposażone w videorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości skontrolowało łącznie 117 kierujących pojazdami, a w 77 przypadkach ujawnili przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za  popełnione wykroczenia 77  kierowców (w tym 41 obcokrajowcom)  ukaranych zostało mandatami.

Od 1 do 7 kwietnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna ósemka”. Ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach, a co za tym idzie ograniczenie liczby wypadków i ich skutków, na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta i powiatu suwalskiego, jakim jest droga nr 8. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów.Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Top