W piątek, 22 lutego w Białej Synagodze w Sejnach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Sejneńskie Rozmowy. Gościem Pogranicza będzie Maja Komorowska – aktorka teatralna i filmowa. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Czyżewski. Rozmówcy spróbują odpowiedzieć na pytanie: Jak uczynić świat lepszym?

Sejneńskie Rozmowy
Gość: Maja Komorowska
Rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski
Piątek, 22 lutego 2019, godzina 17.30
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

Na spotkaniu będzie można także nabyć książkę Barbary Osterloff „Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską dawne i nowe”

Maja Komorowska (Maria Tyszkiewicz) – ur. 23 grudnia 1937 r. w Warszawie. Aktorka teatralna i filmowa, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie gra w Teatrze Współczesnym („Mimo wszystko” Johna Murrella w reż. Waldemara Śmigasiewicza) i gościnnie w Teatrze Dramatycznym („Szczęśliwe dni” Samuela Becketta). Od wielu lat jeździ na spotkania z publicznością. Rozmawia o swojej pracy i ważnych dla niej ludziach. Czyta wiersze wybitnych poetów oraz fragmenty swoich książek.

Zaangażowana w sprawy społeczne; w czasach stanu wojennego pracowała w Prymasowskiej Radzie Społecznej oraz w Komitecie Pomocy Internowanym i ich Rodzinom, później w S.O.S z Jackiem Kuroniem. Dziś jest członkiem Rady Hospicjum Onkologicznego.

W 1993 roku ukazała się książka  Mai Komorowskiej 31 dni maja (Wydawnictwo Tenten), w 2004 roku książka Barbary Osterloff Pejzaż, Rozmowy z Mają Komorowską (Oficyna Wydawnicza Errata), w 2014 r. Pytania, które się nie kończą – rozmowy z Tadeuszem Sobolewskim (wydanie: Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z Wyd. Czuły Barbarzyńca Press).  W roku 2017  – Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską dawne i nowe Barbary Osterloff (wydanie: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego).

Sejneńskie Rozmowy to cykl, w którym zaproszeni do Pogranicza goście – autorytety, idole młodego pokolenia, osoby czujące się odpowiedzialnymi za swoje miejsce, oświatowcy i artyści – rozmawiają o sprawach ważnych, problemach nurtujących współczesnego człowieka. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Do tej pory w spotkaniach uczestniczyli: Łona, Radek Liszewski, Mikołaj Trzaska, sejneńscy lekarze: Teresa Witkowska, Henryk Usowicz, Robert Wojczulis. W nadchodzących tygodniach gośćmi Sejneńskich Rozmów będą m.in. Janina Ochojska, Natalia Szroeder, Justyna Chowaniak, Paweł Sołtys (Pablopavo).

Źródło: Agnieszka Fiedorowicz, Ośrodek „Pogranicze-sztuk, kultur, narodów”

Sejneńskie_rozmowy Ośrodek Pogranicze