29 września w Ostrołęce odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin Kadetów U-16 i Młodzieżowców U-21. Na starcie stanęło 105 zawodników z 31 klubów. Karatecy walczyli w konkurencjach kumite i kata. Dwóch najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii zakwalifikowało się do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 23-24 listopada na Węgrzech w Budapeszcie. Suwalski klub wystawił siedmioro zawodników – dwóch kadetów i pięcioro młodzieżowców. Zawodnicy na rozpoczęcie nowego sezonu wypadli bardzo dobrze. Suwalczanie zdobyli 10 medali indywidualnie, co zaowocowało 9 kwalifikacjami do startu na ME.

Po dwie kwalifikacje uzyskało troje młodzieżowców:

Aleksandra Mozerys – I miejsce kumite do 60 kg, II miejsce kata,

Damian Biłbak I miejsce kumite do 65 kg, II miejsce kata,

Michał Karpowicz I miejsce kata, II miejsce kumite do 75 kg.

Po jednej kwalifikacji zdobyli:

Aleksandra Górska I miejsce kumite +65 kg,

Daniel Biłbak I miejsce kumite do 70 kg.

W kadetach kwalifikacje z II miejsca uzyskał Piotr Barwicki w kumite do 60 kg.

Kacper Sawicki zajął III miejsce w kategorii do 70 kg kadetów i został rezerwowym zawodnikiem na wyjazd w tej kategorii.

Miłym akcentem było też uhonorowanie Damiana Biłbaka tytułem „Najlepszego Zawodnika” zawodów.

Jak widać nasi karatecy odrobili lekcje i dobrze się przygotowali do startu, miejmy nadzieję że uda się im dotrzymać formę do listopadowych Mistrzostw Europy. A w między czasie wystartują jeszcze na Mistrzostwach Polski juniorów Młodszych i Kata Seniorów 20 października w Tarnowskich Górach. Jak też 10 listopada w Ełku na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców. Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz sponsora klubowego Reso Europa Service.