Michalina Rudzińska z KSz Hańcza Suwałki wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych rozegranych we Wrocławiu, w których startowało 989 szachistów z całej Polski. Suwalski klub reprezentowało 32 zawodników. Jak zawsze nie zawiodły dziewczęta. Medal srebrny w szachach szybkich D – 16 zdobyła MICHALINA RUDZIŃSKA w tej samej kategorii wiekowej w pierwszej dwudziestce znalazły się: 18 miejsce, Debora Choińska 19 miejsce Kinga Wołągiewicz. Na uwagę zasługuje występ w grupie D – 10 gdzie suwalczanki zajęły: 9 miejsce Czarniecka Anna 13 miejsce Pałejko Gabriela. W szachach błyskawicznych w pierwszej dziesiątce D-10 znalazła się Pałejko Gabriela na miejscu 9. Natomiast w grupie D- 16 w pierwszej dwudziestce uplasowały się Michalina Rudzińska 11 miejsce oraz Debora Choińska 16 miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej gry oraz atmosfery podczas zawodów, postawy fair -play wobec rywali.

źródło: Beata Choińska