Zawody pływackie Muks „Olimpijczyk”

Zawody pływackie Muks „Olimpijczyk”

Ostatnie dni, to występy suwalskich pływaków, dla których to kolejne sprawdziany nabytych umiejętności i szlifowanie formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.

W weekend nasi 13 latkowie startowali w Ostrowcu Świętokrzyskim w składzie:

Iwa Anuszkiewicz, Gabriela Biszewska, Dominika Burdyn, Maria Osiecka, Mateusz Pietkiewicz, Jakub Ruszewski, Patryk Truchan, Aleksandra Trochimowicz, Marcin Szmajda, Jakub Wojczulis zajmując 13-tą pozycję w klasyfikacji drużynowej w gronie 42 klubów startujących w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Najlepszy wynik indywidualny zanotowała Dominika Burdyn zajmując 12. miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym.

Kolejnymi zawodami z udziałem adeptów pływania były Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat – II runda w ramach zawodów o Puchar Dyrektora OSiR w Suwałkach, które odbyły się 12 czerwca w suwalskim Aquaparku.

Dziewięć dziewcząt i pięciu chłopców reprezentujących Muks „Olimpijczyk” Suwałki wystartowało w drugiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich.

Całodzienne zmagania zakończyły się sukcesem naszych młodych pływaków, którzy uplasowali się na drugim miejscu, ustępując jedynie największemu klubowi w naszym regionie Juvenii Białystok.

Medale w poszczególnych konkurencjach zdobyli:

Joanna Bobrowska

100 m motylkowy – srebrny medal

200 m zmienny – brązowy medal

Aleksandra Chmielewska

100 m dowolny – złoty medal

400 m dowolny – złoty medal

100 m grzbietowy – brązowy medal

200 m grzbietowy – srebrny medal

Wiktoria Palanis

200 m klasyczny – brązowy medal

100 m motylkowy – brązowy medal

Martyna Węgrzynowicz

100 m dowolny – brązowy medal.

200 m grzbietowy – brązowy medal

Michał Zieliński

100 m klasyczny – srebrny medal

200 m klasyczny – srebrny medal

200 m zmienny – srebrny medal

Sztafeta 4×50 zmienny brązowy medal, w składzie: Aleksandra Chmielewska, Joanna Bobrowska, Wiktoria Palanis, Martyna Węgrzynowicz.

Sztafeta 4×50 dowolny srebrny medal, w składzie: Aleksandra Chmielewska, Izabella Salewcka, Joanna Bobrowska, Martyna Węgrzynowicz.

W ramach zawodów o Puchar Dyrektora OsiR Suwałki startowali też zawodnicy i zawodniczki ze wszystkich roczników trenujących w klubie. Efekty pracy na treningach były widoczne w każdym kolejnym starcie. Łącznie zdobyliśmy 76 medali w konkurencjach:

Bartosz Birk, 14 lat

50 m dowolny – brązowy

100 m dowolny – brązowy

50 m grzbietowy – brązowy

50 m klasyczny – srebrny

50 m motylkowy – brązowy

100 m zmienny – brązowy

Kacper Borowski, 16 lat

50 m dowolny – złoty

100 m dowolny -złoty

50 m klasyczny – złoty

100 m zmienny – złoty

Magdalena Brzozowska, 11 lat

50 m grzbietowy – brązowy

50 m klasyczny – brązowy

100 m zmienny – brązowy

Dominika Burdyn,13 lat

100 m dowolny – brązowy

50 m motylkowy — srebrny

 Aleksandra Domoradzka, 15 lat

100 m dowolny – brązowy

50 m grzbietowy – srebrny

50 m klasyczny – złoty

50 m motylkowy – brązowy

100 m zmienny – złoty

Julia Domoradzka, 11 lat

50 m dowolny – złoty

100 m dowolny – złoty

50 m grzbietowy – złoty

50 m motylkowy – złoty

100 m zmienny – złoty

Juia Gwaj, 14 lat

50 m dowolny – złoty

100 m dowolny – złoty

50 m grzbietowy – złoty

50 m klasyczny – złoty

50 m motylkowy – złoty

100 m zmienny – złoty

Filip Kosiński, 14 lat

100 m dowolny – złoty

50 m grzbietowy – złoty

50 m motylkowy – złoty

100 m zmienny – złoty

Mateusz Kusek, 11 lat

50 m dowolny – srebrny

100 m dowolny- złoty

50 m grzbietowy – złoty

50 m klasyczny – srebrny

50 m motylkowy – srebrny

100 m zmienny – srebrny

Marcin Makar, 18 lat

50 m grzbietowy – złoty

Jakub Ruszewski, 13 lat

50 m klasyczny – brązowy

Borys Szczepaniak, 11 lat

100 m dowolny – srebrny

50 m motylkowy – złoty

100 m zmienny- brązowy

Marcin Szmajda, 13 lat

50 m dowolny – srebrny

100 m dowolny – srebrny

50 m grzbietowy – srebrny

50 m klasyczny – złoty

50 m motylkowy- srebrny

100 m zmienny – srebrny

Zuzanna Sztukowska, 14 lat

50 m dowolny – brązowy

50 m klasyczny – srebrny

Karolina Szyszko, 15 lat

50 m dowolny – brązowy

100 m dowolny – srebrny

50 m grzbietowy – złoty

50 m klasyczny – srebrny

50 m motylkowy – złoty

100 m zmienny – srebrny

Patryk Truchan, 13 lat

100 m dowolny – brązowy

Maciej Tumialis, 15 lat

50 m grzbietowy – srebrny

Jakub Wojczulis, 13 lat

50 m motylkowy – brązowy

Miłosz Węgrzynowicz, 15 lat

50 m dowolny – srebrny

100 m dowolny -srebrny

50 m klasyczny – brązowy

50 m motylkowy – brązowy

100 m zmienny – srebrny

Kamil Życzkowski, 15 lat

50 m dowolny – brązowy

100 m dowolny – brązowy

50 m grzbietowy – złoty

50 m klasyczny – srebrny

50 m motylkowy – srebrny

100 m zmienny – brązowy

Natalia Żyła, 14 lat

100 m dowolny – brązowy

100 m zmienny – brązowy

http://live.megatiming.pl/sozp/2018/06_10_ostrowiec/wyniki.htm

http://live.megatiming.pl/domoradzka/2018/06_12_suwalki/index.html

Źródło: Jarosław Kosiński

Top