Sejm Dzieci i Młodzieży w zaplanowanym terminie odwołany

Sejm Dzieci i Młodzieży w zaplanowanym terminie odwołany

Suwalscy posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży nie pojadą 1 czerwca do Warszawy. Po raz pierwszy w historii Sejm Dzieci i Młodzieży nie odbędzie się w zaplanowanym terminie czyli 1 czerwca 2018 r. Wśród posłów na XXIV Sejm Dzieci i Młodzieży znalazło się ośmioro uczniów suwalskich szkół. Na oficjalnym fan-page’u Sejmu Dzieci i Młodzieży opublikowano komunikat:

„Drodzy uczestnicy i uczestniczki XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży,
w związku z bieżącą sytuacją w Sejmie z wielką przykrością musimy poinformować Was o decyzji w sprawie tegorocznej sesji zaplanowanej na 1 czerwca 2018 r.

Mając na uwadze względy organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, zdecydowano o odwołaniu posiedzenia SDiM. Chcemy by sesja odbywała się w warunkach pozwalających na zrealizowanie celów edukacyjnych projektu i by uczestnicy SDiM mogli swobodnie poznać siedzibę Sejmu.

Jednocześnie zapewniamy, że na bieżąco będziemy Was informować o wszystkich kolejnych decyzjach podjętych w tej sprawie. Mamy nadzieję, że spotkamy się jesienią.

Wszelkie informacje dotyczące SDiM kierowane do jego uczestników przekazywać będziemy za pośrednictwem Facebooka oraz mailowo do każdego z Was.”

Na XXIV Sejm Dzieci i Młodzieży zakwalifikowali się uczniowie suwalskich szkół:

– Kinga Burnejko i Hanna Krzyżewska z Gimnazjum Marii Konopnickiej,

– Natalia Popko i Jakub Amelian z III Liceum Ogólnokształcącego im. Alfreda Lityńskiego

– Filip Taraszkiewicz i Piotr Gajewski- z II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Zygmunta Podhorskiego,

– Sara Król i Mateusz Bukowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej.

O ich pracach szeroko informowaliśmy na łamach „DwuTygodnika Suwalskiego”.

Top