Suwałki dla Niepodległej

Suwałki dla Niepodległej

Znamy już szczegółowy kalendarz wydarzeń, które odbędą się w Suwałkach w związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz specjalnie przygotowane na tę okazję logo. Kalendarz to ponad 40 różnych wydarzeń ogólnomiejskich przygotowywanych przez Miasto Suwałki, suwalskie instytucje kultury, a także organizacje pozarządowe oraz 291 działań zaplanowanych przez miejskie placówki oświatowe.

Całość zorganizuje społeczny komitet, który składa się z mieszkańców Suwałk.

 

 

 

Lista osób tworzących Społeczny Komitet obchodów w Suwałkach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez  Polskę.

– Komitet ma stanowić forum współpracy i dialogu w sprawach dotyczących cyklu wydarzeń patriotycznych, religijnych, edukacyjnych oraz kulturalnych związanych z obchodami w Suwałkach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez  Polskę. Chciałem by skład osobowy komitetu był jak najbardziej rozbudowany. By była to grupa reprezentatywny dla społeczności naszego miasta, dzięki której zabezpieczylibyśmy realizację małych i dużych projektów – poczynając od przedszkoli, a kończąc na działaniach ogólnomiejskich dla mieszkańców i z ich udziałem – poinformował niecały miesiąc temu podczas konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Już wtedy Prezydent Suwałk zapowiedział, że jeszcze w lutym 2018r. zostanie opublikowane miejskie logo obchodów oraz szczegółowy kalendarz wydarzeń.

Plan obchodów w Suwałkach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Autorem suwalskiego logo jest Mieczysław Iwaszko artysta plastyk z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Top