24 kwietnia 2018 r.

Mam dobrą wiadomość dla rodziców, którzy chcą zapisać swoje dzieci do miejskiego żłobka. Najszybciej w 2019 roku do użytkowania zostanie oddany żłobek dla ponad 100 maluchów. Mieścić się będzie w zabytkowym budynku przy ul. Kościuszki 6. Inwestycja będzie możliwa dzięki temu, że Parafia Św. Aleksandra – będąca właścicielem obiektu – chce zwrócić za darmo Miastu Suwałki całą nieruchomość.

Budynek po byłym Kolegium Nauczycielskim, który kilkanaście lat temu został przekazany w drodze darowizny parafii św. Aleksandra stanie się z powrotem własnością Miasta Suwałki. W ostatnich dniach z propozycją zwrotu budynku wystąpili do mnie przedstawiciele kościoła. Mam już gotowy pomysł  na to co powstanie w tym obiekcie. Będzie to nowy miejski żłobek. Od razu jak tylko zostanie spisany akt notarialny będę chciał rozpocząć prace mające na celu utworzenie tej placówki.

Obecnie w kolejce na przyjęcie do żłobka miejskiego czeka blisko 300 maluchów. Nowy żłobek diametralnie wpłynie na zmniejszenie tej liczby. Tym samym w Suwałkach będą istniały 3 miejskie placówki. Żłobek na północy miasta do którego uczęszcza 114 maluchów, obiekt w centrum Suwałk, gdzie opiekę znalazło 96 dzieci. Nowy żłobek przy ul. Kościuszki w zależności od rozwiązań projektowych będzie mógł pomieścić nawet 150 maluchów.

Od dłuższego czasu chciałem doprowadzić do tego by w Suwałkach powstał kolejny żłobek miejski. Obserwując jak duże zapotrzebowanie jest na tę formę opieki planowaliśmy utworzyć taką placówkę w miejskim budynku na północy przy ul. Paca. Ostatecznie stwierdziłem, że budynek przy ul. Kościuszki 6 będzie lepszym miejscem z uwagi na powstające duże osiedla mieszkaniowe na południu Suwałk.

W zależności od prac projektowych oraz starań o dofinansowanie tej inwestycji z programu „Maluch”, modernizacja budynku na potrzeby żłobka może rozpocząć się najszybciej w 2019 roku. Oznacza to, że nowy żłobek zacznie funkcjonować już na przełomie 2019 i 2020 roku.

Top