23 sierpnia 2016 r.

W czwartek 1 września suwalscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy suwalskich placówek oświatowych rozpoczną nowy rok szkolny. Wielu z uczniów mury swoich szkół powita po raz kolejny. Inni zaczną edukację w klasach pierwszych na różnych poziomach edukacji.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, III Liceum Ogólnokształcącego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mogą nie poznać swoich szkół. Te placówki przechodzą gruntowną termomodernizację. Budowany jest również kompleks sportowy przy Zespole Szkół nr 10. Ogólnie w tym roku na inwestycje w naszych obiektach oświatowych wydamy ponad 12 milionów złotych, co jest absolutnym rekordem na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Niektóre z inwestycji nie byłyby możliwe gdyby nie zewnętrzne dofinansowanie. Z programów krajowych oraz unijnych pozyskaliśmy ponad 3 miliony złotych, między innymi na termomodernizację ZST i SOSW. Więcej o tych inwestycjach mogą Państwo przeczytać w tym wydaniu DwuTygodnika Suwalskiego.

Ja chciałbym skupić się jeszcze na statystykach. W roku szkolnym 2016/2017 w naszych szkołach uczyć się będzie łącznie 11412 osób. To blisko 400 uczniów mniej niż w roku ubiegłym. O 14  zmniejszy się liczba oddziałów. We wszystkich placówkach będzie ich łącznie 510. 1191 nauczycieli będzie czuwać nad procesem edukacyjnym suwalskich uczniów. W porównaniu do roku ubiegłego jest ich mniej o 27, a ma to związek w większości z odejściem na emerytury.

Chciałbym wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzyć powodzenia w nowym roku szkolnym. Mam nadzieję, że dla wielu z Was zakończy się on sukcesami i wyjątkowymi osiągnięciami. Przy okazji przypominam też o specjalnym programie „Zdolny Suwalczanin”, który adresowany jest do młodzieży osiągającej dobre wyniki w nauce i sporcie. W ramach programu można otrzymać stypendium. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Do zobaczenia na szkolnych korytarzach przy okazji różnych spotkań, świąt i uroczystości!

Czesław Renkiewicz

Top