20 lat minęło. Galeria zdjęć

20 lat minęło. Galeria zdjęć

W 20. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II na Wigrach parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przygotowała szereg atrakcji. 8 czerwca rano odbył się rajd rowerowy do Leszczewa, do rodziny państwa Milewskich, których papież odwiedził w 1999 r. Natomiast wieczorem przed apartamentami papieskimi odprawiono mszę św. dziękczynną, a z koncertem wystąpił zespół „Zdążyć przed północą”.
W uroczystościach wigierskich brała udział siostra Barbara (na zdjęciu pierwsza z lewej) ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, która wspominała wizytę Ojca Świętego.
– Po podróży Ojca Świętego statkiem po jeziorze Wigry, ks. Dziwisz poprosił abyśmy z siostrami powitały go przed budynkami klasztornymi. Byłyśmy szczęśliwe, że papież nas zauważył i do nas przemówił, był bardzo serdeczny. A potem, gdy Jan Paweł II udał się na spoczynek, ks. Dziwisz poprosił nas byśmy wyłapały komary z kaplicy papieskiej, w której Ojciec Święty rano miał odprawiać mszę. Ktoś nieopacznie otworzył tam okno i zostawił zapalone światło – wspomina siostra Barbara.
Obchody na Wigrach z okazji jubileuszu dwudziestolecia wizyty św. Jana Pawła II potrwają do Dnia Papieskiego, czyli do 16 października.

Top