20 czerwca 2017 r.

Bardzo dobra wiadomość dla Suwałk. Departament Infrastruktury Sportowej poinformował, że Minister Sportu i Turystyki zatwierdził aktualizację Planu Rocznego na rok 2017 do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wśród zadań inwestycyjnych zakwalifikowanych do Planu jest budowa hali sportowo-widowiskowej przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach. Miasto otrzyma na ten cel 10 mln zł dofinansowania.

Bardzo nas cieszy to dofinansowanie. Dzięki niemu w Suwałkach powstanie kolejna, wielofunkcyjna infrastruktura sportowa, która będzie służyła i pierwszoligowym Wigrom, i siatkarzom Ślepska, i innym klubom. W obiekcie będzie można realizować wiele różnego rodzaju sportowych i kulturalnych przedsięwzięć.  W tym miejscu chcę bardzo podziękować wszystkim osobom, które nas wspierały na drodze do otrzymania tego dofinansowania. Przede wszystkim Panu Witoldowi Bańce, Ministrowi Sportu i Turystyki. Nasze działania wspierali również Ministrowie z naszego regionu, za co serdecznie dziękuję.

Hala sportowo-widowiskowa za około 25 mln zł powstanie przy stadionie piłkarskim przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach. Inwestycja ma już gotową dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę i nazwę. Niedawno rozstrzygnęliśmy konkurs w tej ostatniej sprawie. Nowa hala sportowo-widowiskowa będzie nosiła nazwę Suwałki Arena.

W opracowanej dokumentacji hali przyjęto, że powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 6634 m², a wysokość budynku około 16 m. W projektowanej hali o wysokości 12,8 m zaplanowano łączną powierzchnię sportową o wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. Zaplanowano również między innymi salę treningową (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. Trzeba podkreślić, że w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali sportowo-widowiskowej o podobnych rozmiarach.

W tegorocznym budżecie miasta są już zabezpieczone środki, w wysokości 4 mln zł, które pozwolą na rozpoczęcie budowy hali. Jeszcze w czerwcu planujemy ogłosić przetarg na tę inwestycję.

Top