19 czerwca 2018 r.

Rozpoczął się nabór wniosków do szóstej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Suwałk mają ponownie do wykorzystania aż 2,6 mln zł. Kwota, podobnie jak rok temu, podzielona jest na 3 grupy projektów. Wnioski można składać do 17 sierpnia 2018 roku.
W ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok proponujemy Państwu kontynuację sprawdzonych i pozytywnie przyjętych rozwiązań z ubiegłego roku, jakimi są projekty małe, duże i społeczne. Utrzymujemy również kwotę w wysokości 2,6 mln zł.
Pojedynczy „duży” projekt inwestycyjny nie może przekroczyć kwoty 800.000 zł. „Mały” projekt inwestycyjny nie może być droższy niż 100.000 zł, a pojedynczy kulturalny lub społeczny projekt może maksymalnie kosztować 20.000 zł.
Przeznaczona kwota na realizację projektów w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego została podzielona w następujący sposób:
n na projekty kulturalne lub społeczne o wartości nieprzekraczającej 20 tys. zł – 100 tys. zł,
n na projekty inwestycyjne „małe” o wartości nieprzekraczającej 100 tys. zł – 500 tys. zł,
n na projekty inwestycyjne „duże” o wartości powyżej 100 tys. zł do 800 tys. zł – 2 mln. zł.
Wnioski można składać aż do 17 sierpnia. Jeżeli mają Państwo jakieś wątpliwości, pytania lub trudności
z wypełnieniem wniosku, proszę o zgłoszenie się do pracowników Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, którzy na pewno Państwu pomogą.
Inwestycje, które wygrały ubiegłoroczne głosowanie są sukcesywnie realizowane. Kończy się już powoli realizacja jednego z dużych projektów – remont ulicy Falka. Modernizacja ulicy zdobyła w ostatniej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego rekordową liczbę 2112 głosów.
To historyczny wynik. Remont małej i cichej uliczki na osiedlu Północ zdobył tyle głosów suwalczan, co żadna inna inwestycja w historii Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. A konkurencja była spora. Ta inwestycja pochłonie nieco ponad pół miliona złotych. Zakończenie prac zaplanowano na 29 czerwca.
W tym roku w ramach zwycięskich inwestycji budżetu obywatelskiego wykonana zostanie także budowa ścieżki pieszo-rowerowej z oświetleniem do Ogrodu Działkowego „Borówka”. Na tę inwestycję ogłosiliśmy właśnie przetarg.
Zrealizowane zostały też już niektóre projekty społeczne, jak choćby dzień dziecka z PWSZ. Powstają również małe projekty inwestycyjne: nowe place zabaw przy Putry i Witosa a także chodniki na osiedlu Hańcza i Szpitalnej.

Top