18 października 2016

Już za 2 tygodnie w Suwałkach odbędzie się duże przedsięwzięcie pod nazwą „Forum Biznesowe Pogranicza”. Wydarzenie, które organizujemy w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym w dniach 3-4 listopada z udziałem przedsiębiorców oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, Instytucji Otoczenia Biznesu i instytucji zajmujących się szkolnictwem zawodowym i technicznym poświęcone będzie branży drzewno – meblarskiej, która w Polsce Północno-Wschodniej i Suwałkach stanowi kluczową część gospodarki lokalnej.

Podczas dwudniowego Forum rozmawiać będziemy o perspektywach rozwoju tej branży z  partnerami z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji (Obwód Kaliningradzki). W trakcie tego wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne na tematy takie jak: „Uwarunkowania i perspektywy rozwoju branży drzewno-meblarskiej w Polsce Północno-Wschodniej” czy „Wpływ dostępności surowca na rozwój branży. Warunek czy atut?” Będą też wykłady, które poprowadzą prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego czy dr hab. prof. SGGW Piotr Borysiuk – prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

„Forum Biznesowe Pogranicza” będzie nowym cyklicznym wydarzeniem poświęconym transgranicznej współpracy gospodarczej. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedziało wiele wybitnych postaci ze świata polityki, szkolnictwa wyższego i biznesu nie tylko z Polski ale również i ze strony naszych partnerów zagranicznych.

Patronat honorowy nad niniejszym wydarzeniem konferencyjnym objął Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.  Partnerem merytorycznym Forum jest Wydział Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby zainteresowane do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Szczegóły dotyczące programu znajdą Państwo na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz Parku Naukowo- Technologicznego Polska–Wschód w Suwałkach.

Top