12 stycznia 2016

W tym roku w naszym mieście zostanie po raz pierwszy zorganizowana specjalna loteria pod nazwą „Mój Podatek Suwałkom”. Będzie ona skierowana do wszystkich, którzy rozliczą deklarację podatkową PIT za 2015 rok w Suwałkach wskazując suwalski adres zamieszkania. Zarówno tych, którzy rozliczają się w Suwałkach od lat oraz tych, którzy zrobią to po raz pierwszy.

Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rozpocznie się 1 marca i potrwa do 6 maja 2016 roku. Wszyscy, którzy spełnią warunki i zgłoszą się do zabawy, będą mogli wygrać nagrody o łącznej wartości 30.000 zł w tym nagrodą główną – bon zakupowy o wartości 10.000 zł. Kolejna osoba wylosuje bon o wartości 4.000 zł., a następnych osiem osób bony zakupowe o wartości 2.000 zł każdy – wszystkie do zrealizowania w okresie roku w sieci ogólnokrajowych marketów RTV AGD.

Dlaczego miejsce rozliczania podatku rocznego (PIT) jest tak ważne dla miasta?

Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony PIT. Dla Suwałk to blisko 48%.

Aby rozliczyć PIT w Suwałkach nie trzeba być tu zameldowanym wystarczy, że mieszka się w Suwałkach i swoim zeznaniu podatkowym wpisze się suwalski adres. Dla celów podatkowych (PIT) liczy się miejsce zamieszkania. Zameldowanie nie ma znaczenia.

Wiemy, że w Suwałkach pracują i mieszkają osoby, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam trafia część ich podatku. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia nas wszystkich, nie trafiają do budżetu Suwałk. Rozliczając swój podatek w mieście, w którym mieszkamy, współfinansujemy: transport publiczny, edukację dzieci, utrzymanie zieleni, rekreację, sport i kulturę, rewitalizację zabytków, pomoc społeczną, nowe ścieżki rowerowe, budżet obywatelski, rozwój infrastruktury, ochronę zdrowia i inne ważne dziedziny funkcjonowania lokalnej społeczności.

Aby jednak wziąć udział w loterii i mieć szanse na wygraną, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze, należy złożyć deklarację podatkową PIT za rok 2015 w suwalskim urzędzie skarbowym i wskazać Suwałki jako miejsce zamieszkania. Po drugie, od 1 marca do 6 maja 2016 roku zgłosić swój udział w loterii, wypełniając formularz na stronie internetowej mojpodateksuwalkom.pl lub wrzucić wydrukowany i wypełniony formularz do urny loteryjnej w Urzędzie Miejskim w Suwałkach przy ul. Mickiewicza 1 lub w siedzibie Urzędu Skarbowego przy ul. 1 Maja 2a.

O całej akcji i warunkach udziału będziemy Państwa na bieżąco informowali za pośrednictwem specjalnie utworzonej strony, która zostanie już niebawem uruchomiona pod adresem www.mojpodateksuwalkom.pl, strony Urzędu Miejskiego oraz za pośrednictwem mediów lokalnych. Na stronach internetowych dostępny będzie regulamin loterii.

Jeśli Suwałki są dla Ciebie ważne, jeśli tu jest centrum Twojej aktywności – tu mieszkasz, pracujesz, studiujesz, leczysz się, korzystasz z obiektów sportowo-rekreacyjnych, oferty kulturalnej – rozlicz swój PIT w Suwałkach i przekaż część swojego podatku na rozwój miasta. Możesz sam decydować, gdzie trafią Twoje pieniądze, a dzięki nim Suwałki będą rozwijały jeszcze szybciej.

Losowanie nagród odbędzie się 17 maja 2016 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego.

 

Top